cennik
Wersja polskaWersja angielska
cennik
27.02.2020 - V Międzyszkolne Mistrzostwa Śląska w Pływaniu o Puchar Starosty Tarnogórskiego

27 lutego 2020 r. w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach odbyły się V Mistrzostwa Śląska Szkół Specjalnych  w Pływaniu o Puchar Starosty Tarnogórskiego.

W zawodach uczestniczyła młodzież z całego śląska, w sumie 23 szkoły ponad 130 zawodników. Celem imprezy była popularyzacja pływania jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, kształtowanie siły charakteru oraz nabywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacji zwycięstwa i porażki. Gościem specjalnym zawodów była Otylia Jabłońska wicemistrzyni paraolimpijska z Londynu. 

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 25 m stylem dowolnym. Najszybszą pływaczką Mistrzostw była Oliwia Krzekotowska z czasem 0:21,10 oraz pływak Maciej Kawczyński z czasem 0:17.22.

Wśród najlepszych zawodników znaleźli się :

Grupa A - dziewczęta

1 miejsce:  MALKA WERONIKA - ZSS KNURÓW

2 miejsce: CHWASZCZ IWONA SP NR 35 RUDA ŚLĄSKA

3 miejsce: SOBEL PATRYCJA SP NR 40 ZABRZE

Grupa A - chłopcy

1 miejsce: BAROL MATEUSZ SP NR 40 BYTOM

2 miejsce: WYCISK DANIEL SP NR 35 RUDA ŚLĄSKA 

3 miejsce:  SZCZEPANIK MARIUSZ SP NR 38 ZABRZE

 

Grupa B - dziewczęta

1 miejsce: KRZEKOTOWSKA OLIWIA ZSS ŻORY

2 miejsce: KOTOWICZ MARIA SP NR 38 ZABRZE

3 miejsce: PIASKOWSKA ALEKSANDRA SP NR 38 ZABRZE

Grupa B - chłopcy

1 miejsce: TUDRUJ DOMINIK ZSS PYSKOWICE

2 miejsce: PRACZ PAWEŁ SOSW RYBNIK

3 miejsce: HANSLA DOMINIK SP NR 35 RUDA ŚLĄSKA

 

Grupa C - dziewczęta

1 miejsce: TARA EWELINA SP NR 39 KATOWICE

2 miejsce: SIEBIER ELŻBIETA ZSOS NR 7 GLIWICE 

3 miejsce: LAKSA MONIKA SP NR 12 RUDA ŚLĄSKA 

Grupa C - chłopcy

1 miejsce: TRAWIŃSKI MARIUSZ ZS RADZIONKÓW

2 miejsce: SZYMICZEK SZYMON SOSW RYBNIK

3 miejsce: MUSZYŃSKI JAKUB ZSOS NR 7 GLIWICE

 

Grupa D - dziewczęta

1 miejsce: GLABIAN NATALIA PDP NOVIUM SPATIUM ZABRZE

2 miejsce: KOZŁOWSKA JUSTYNA ZS NR 6 RYBNIK

3 miejsce: MALINA AGATA PDP NOVIUM SPATIUM ZABRZE

Grupa D - chłopcy

1 miejsce: SLÓSARCZYK SEBASTIAN ZSS KNURÓW

2 miejsce: SZYRA KACPER ZS RACIBÓRZ

3 miejsce:  MAŁYS MATEUSZ ZS RACIBÓRZ

 

Grupa E - dziewczęta

1 miejsce: BARANOWSKA OLGA ZSS ŻORY

2 miejsce: MARTYNA JONIEC ZEW ŚWIĘTOCHŁOWICE

3 miejsce: HUKAŁOWICZ WIOLETTA ZSS PYSKOWICE

Grupa E - chłopcy

1 miejsce: KAWCZYŃSKI MACIEJ ZS NR 6 RYBNIK

2 miejsce: SINIAWSKI MATEUSZ  ZEW ŚWIĘTOCHŁOWICE

3 miejsce: KLOF KRZYSZTOF SOSW TARNOWSKIE GÓRY

 

Kategoria: sztafety:

1 miejsce: Zespół Szkół Pyskowice

2 miejsce: Zespół Szkół Radzionków 

3 miejsce:  Zespół Edukacji Wspomagającej Świętochłowice

 

W klasyfikacji drużynowej :

1 miejsce: Zespół Szkół w Knurowie

2 miejsce: Zespół Szkół im. Matki Teresy z Kalkuty w  Żorach 

3 miejsce: Zespół Szkół nr 6 w Rybniku.

 

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli nas w organizacji a bez których Nasze zawody nie obyły się: 

1. Naszemu nieocenionemu sponsorowi, który chce pozostać anonimowy. Ponadto wsparło nas: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach,  AIG SA Park Wodny w Tarnowskich Górach, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji VEOLIA w Tarnowskich Górach, Kręgielnia Ocean Club w Tarnowskich Górach, Dar-Pol-Stal w Tarnowskich Górach, Węglokoks Kraj KWK Bobrek Piekary, Bi-Art w Katowicach, Europejskie Centrum Wodniackie „NUREK" w Bytomiu, hurtownia papiernicza AZ Biuro w Tarnowskich Górach, Restauracja MODRA w Tarnowskich Górach.

2. Piekarnie i ciastkarnie, które dostarczyły słodki poczęstunek: Wylenzek w Radzionkowie, Grabowski w Radzionkowie, „Perełka" w Radzionkowie,  Bączkowicz w Radzionkowie, Pietryga w Radzionkowie, Konowoł w Piekarach Śląskich, jak i rodzice naszych uczniów.

3. Radio Piekary, Tygodnik lokalny „GWAREK" za objęcie imprezy patronatem medialnym. 

4. Za wsparcie i ogromną pomoc nauczycieli i wolontariuszy - uczniów z Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Tarnowskich Górach.

5. Harcerski Klub Ratowniczy gotowych nieść pomoc.

6. Wszystkim osobom związanym z Zespołem Szkół w Radzionkowie, czyli rodzicom, nauczycielom oraz uczniom za pomoc przy organizowaniu i przeprowadzeniu zawodów.

Dziękujemy Ci Oliwio, że byłaś naszym Gościem Specjalnym. 

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, gratulujemy wszystkim zawodnikom 

i zapraszamy na kolejną edycję. 

Akademia Pływania