cennik
Wersja polskaWersja angielska
cennik
15.05.2017 - PODSUMOWANIE PIERWSZEJ TURY PROGRAMU POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA "Umiem Pływać"

 

Zbliżamy się do finiszu pierwszej tury spotkań w ramach Programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać". 

 

Już po raz trzeci mieliśmy okazję realizować w naszym obiekcie bezpłatne zajęcia dzięki, którym - tym razem aż 825 uczniów klas I-III szkół podstawowych zdobywało umiejętności pływackie. 

Dzieci uczestniczyły w 10 bezpłatnych dwugodzinnych lekcjach. Pierwsze z nich miały charakter zapoznawczy, oswajały z wodą,  otoczeniem i zasadami bezpieczeństwa. 

 

Kolejne spotkania - bardziej praktyczne stanowiły wstęp do stylów takich jak rybka, foka, nurek oraz delfinek.  

Tematy zajęć realizowaliśmy wspólnie z dziećmi, bazując na ich poziomie zaawansowania, dostosowując program do każdej z grup.  Zakres materiału został wyznaczony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, obejmował naukę podstawowych czynności ruchowych w wodzie, zanurzania głowy do wody, ćwiczenie prawidłowego oddychania,  otwieranie oczu pod wodą i ćwiczenia wypornościowe. W dalszych etapach stopniowo wprowadzano bardziej złożone zadania -  leżenie na grzbiecie, trening prawidłowej pracy nóg, prosty skok do wody, zmiany pozycji w wodzie i proste nurkowanie. Doskonaliliśmy pracę ramion i nóg, nie zabrakło również gier i zabaw dzięki, którym zdecydowanie łatwiej  zapamiętać ważne elementy techniczne. 

Dzieci uczyły się właściwego zachowania w środowisku wodnym i w sytuacjach zagrożenia. Wszystkie zdobyte wiadomości na pewno będą im przydatne w zbliżającym okresie wakacyjnym.

Każdy etap nauki kończył się zaliczeniem podsumowującym według poziomów trudności, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wszystkie dzieci kończąc kurs, otrzymują pamiątkowy dyplom z certyfikatem.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy pierwsze grupy, w tym z gminy Bobrowniki, Piekary Śląskie, Tworóg, Zbrosławice, ostatni uczniowie w ramach pierwszej tury odwiedzą nas w środę 17 maja.